Yeni Websitelerinden Haberler
 Webmaster Forumu | forum.websitem.biz | Webmaster Genel | Yeni Websitelerinden Haberler
Mesaj icon Konu: Src belgesi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
dj_ibo_g_h
Forum Üyesi
Forum Üyesi
Simge

Gönderilenler: 2648

Tesekkür: 0
Rep: 0

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :0

Aktiflik
99%
Seviye
99%
Deneyim
60%
Alıntı dj_ibo_g_h Cevaplabullet Konu: Src belgesi
    Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2016 Saat 20:54
Src belgesi, yolcu ya da yük taşımacılığı yapılan araçları kullanmak için sahip olunması gereken ‘mesleki yeterlilik belgesi’ne genel kullanımda verilen isim olarak gösterilebilir. Yani ticari amaçlı her türlü taşımacılık işinde görev yapmak isteyen şoförlerin alması gereken belgeye halk arasında ve genel kullanımda verilen isimdir.

Src belgeleri tek çeşit olmayıp, farklı statülerde taşımacılık yapan araç şoförlerinin uygun belgeye sahip olması gerekmektedir. Bu belgeler, ücretleri ve eğitim programları hakkındaki ayrıntılı bilgilere ise Yeni Ümit Eğitim Kurumlarına ait olan web sitesinde ulaşabilirsiniz. Ama kısa olarak bilgi vermek gerekirse, src belgelerinin sahip olduğu 5 farklı statü şu şekilde açıklanabilir:

Src1 Belgesi: Uluslararası alanda yolcu taşımacılığı yapan araç şoförlerinin sahip olması gereken belgedir.

Src2 Belgesi: Yurt içinde yolcu taşımacılığı yapmak için kullanılan araç şoförlerinin yani ticari taksi, yolcu otobüsü, yolcu minibüsü, öğrenci servisi, personel servisi olarak kullanılan araçların şoförlerinin sahip olması gereken belgedir.

Src3 Belgesi: Bu belgeye sahip olması gereken kişiler, yük taşıma, nakliyat, eşya taşıma işlerini uluslar arası alanda yapmak amacıyla kullanılan araçların şoförleri olarak gösterilebilir.

Src4 Belgesi: Yukarıdaki maddede olduğu gibi yük taşımacılığı yapan araç şoförlerinin alması gereken belgedir. Ama bu işi yurt içinde yapan şoförlerin sahip olması gerekmektedir.

Sec5 Belgesi: Tehlikeli madde taşımacılığı yapma amacıyla kullanılan araç şoförlerinin sahip olması gereken belgedir. Yani yanıcı madde taşıyan (benzin gibi) ya da ülkemizde sık olarak rastlanmasa da radyoaktif maddeler taşıyan araçların şoförleri tarafından edinilmesi gereken belgedir.

Src belgelerinin statüleri, özellikleri, eğitim programları ve ücretleri hakkında daha ayrıntılı bilgiler almak istiyorsanız, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu konuda eğitim vermek üzere yetkilendirilmiş olan Yeni Ümit Eğitim Kurumları’nın web sitesini ziyaret etmelisiniz. Bu sitenin adresi ise srcbelgesi.co olarak geçmektedir. Verilen adreste src belgeleri hakkında merak ettiğiniz sormak istediğiniz tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yapmayı hedeflediğiniz işe uygun olan Src belgesini tespit ettikten sonra da yine aynı kurum tarafından verilmekte olan eğitimlere katılabilirsiniz. Tabi eğitimi tamamladıktan sonra prosedürü takip ederek ihtiyacınız olan belgeyi almanız ve işe başlamanız mümkün olacaktır.
Kaynak: http://www.srcbelgesi.co/
IP  Tesekkur Et
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03