Teknoloji Haberleri
 Webmaster Forumu | forum.websitem.biz | Güncel Teknoloji & Hi-Tech | Teknoloji | Teknoloji Haberleri
Mesaj icon Konu: Akıllı cep telefonlarına Firefox Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
hassan
Forum Üyesi
Forum Üyesi

Gönderilenler: 28

Tesekkür: 0
Rep: 0

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :0

Aktiflik
10%
Seviye
10%
Deneyim
60%
Alıntı hassan Cevaplabullet Konu: Akıllı cep telefonlarına Firefox
    Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2012 Saat 12:46
Mozilla Vakfı, akıllı cep telefonları için geliştirdiği Firefox adlı işletim sistemini resmen duyurdu.

Vakfın resmi sitesi ile çeşitli kaynaklardan derlenen bilgilere göre, halihazırda Firefox internet tarayıcıyı gibi çeşitli yazılım uygulamaları geliştiren Vakıf, aynı isimle akıllı cep telefonları için bir işletim sistemi geliştirmeye karar vermiş ve çalışmalara başlamıştı.
Söz konusu işletim sistemi yüklü ilk cihazın, ticari olarak 2013 yılının başlarında Telefonica'nın yerel ortaklığı Vivo tarafından Brezilya'da tüketicilere sunulması bekleniyor.
Yeni işletim sistemi, hem geliştiricilerin kod yükünü hafifletmek hem de telefonun yeteneklerini artırmak amacıyla ''HTML5'' teknolojisini destekleyecek.
Standart yazılımın yeni versiyonu olan HTML5, zengin medya desteğinin yanı sıra kullanıcıların yerel verilerini ya da sunucularını kullanarak etkileşimli internet uygulamaları geliştirmeye imkan tanıyor.

AA
IP  Tesekkur Et
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03