Yeni Websitelerinden Haberler
 Webmaster Forumu | forum.websitem.biz | Webmaster Genel | Yeni Websitelerinden Haberler
Mesaj icon Konu: Küçük Kurbağanın Hikayesi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
nullsix
Forum Üyesi
Forum Üyesi
Simge

Gönderilenler: 4426

Tesekkür: 2
Rep: 2

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :0

Aktiflik
99%
Seviye
99%
Deneyim
60%
Alıntı nullsix Cevaplabullet Konu: Küçük Kurbağanın Hikayesi
    Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-2017 Saat 00:18
Küçük Kurbağanın Hikayesi - Bu hikaye benim hayatımı değiştirdi

Yıllar önce üniversite yıllarımda, moralimin bozulduğu ve pes edip okumayı bırakıp evime geri dönmeyi düşündüğüm bir anda, sevgili bir abimin bana anlattığı hikayeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu hikayeyi dinledikten sonra, eğitimimi yarıda bırakmaktan ve pes etmekten vazgeçtim. Ne zaman enerjim düşse, kafamı birilerine ya da olaylara taksam, kısacası arızalansam, aklıma her zaman küçük kurbağanın hikayesi gelir...

Bu güzel hikayeyi sizlerle paylaşıyorum... ( Beğenirseniz siz de sevdiklerinizle paylaşın)

"Bir köyde her sene kurbağa yarışı yapılırmış. Yüksek bir yokuşun dibine herkes kurbağasını getirir, onları tepeye doğru yarıştırırlarmış. Bir gün yaşlı bir dede, küçük, cılız bir kurbağa getirmiş yarıştırmak için. Herkes bu dedeyle dalga geçmiş, çünkü diğer bütün kurbağalar güçlü, kaslı, kocaman kurbağalarmış. Dedeye “yahu dede, bu kurbağa hayatta bu yarışı kazanamaz. Yol uzun, kurdu var, kuşu var, zorlu bir yol, senin bu minik, cılız kurbağan mümkün değil yarışı bitiremez” demişler. Dede önemsememiş söylenenleri, kurbağasını sokmuş yarışa. Bütün bu konuşmaları kurbağalar duymuş. Başlamışlar yarışmaya ama kurbağalar bu ‘kurt var, kuş var, yılan var’ laflarını duydukları için korkuya kapılmışlar ve can havliyle koşmaya başlamışlar ve hepsi yolda çatlamış. Tepeye, yani bitiş noktasına bir tek dedeciğin cılız kurbağası ulaşabilmiş.

Herkes şaşırmış “nasıl olur dede” demişler, “Bu kadar güçlü kuvvetli kurbağa başaramazken bu cılız, ufacık kurbağa nasıl tek başaran olur”. Dedecik cevap vermiş:

“Benim kurbağamın kulakları sağırdır”.

Düşünün bakalım, kaç kere başarmak üzereyken, birinin laf arasında da olsa ‘ya olmazsa’ demesi üzerine korkuya kapılıp başaramadınız? Kaç kişi sizin bilinçaltınıza “bizim bilmem kim de bunu yapmaya çalıştıydı da başaramadıydı, sen deli misin bunu yapacaksın?” ya da “sen nasıl başaracaksın?” düşüncelerini ve korkularını ekti?

Biz hep başkalarından tecrübe isteriz. Bana biriniz etrafındaki birinden olumlu bir tecrübe aldığını söyleyebilir mi? Tecrübe nedir bilir misiniz? Tecrübe, geçmişteki bütün başarısızlıkların bileşkesidir. Herkes olumsuz tecrübeleri örnek verir. Olumlu tecrübe verenler zaten milyon dolarlar kazanıyor. Olumlu tecrübe verebilmek bir erdemdir ve bu çok az kişide vardır.

Hislerinize güvenin. Allah niyeti iyi olan insanların her zaman yanında… Siz yeter ki inanın… Zihniniz şimdi vesvese ile birlikte devreye girip tersini söylemeye çalışacak…

İnanıp inanmaması size ait…

Bu güzel yaziyi okuduktan sonra gün icerisinde kendinize vakit ayirip www.nefes21.com internet sayfamızdaki diğer faydalı yazılara bir göz atın.

Herkes yeni bir başlangıç yapmayı hak eder.

Allaha emanet olun

Bülent Gardiyanoğlu - Yazar

Web: https://nefes21.com

Facebook: Facebook.com/bgardiyanoglu

Twitter: Twitter.com/bgardiyanoglu

Instagram: instagram.com/bgardiyanoglu

Soru - Cevap

Bülent Gardiyanoğlu kimdir?
Cevap: Nefes21.com/about

Bülent Gardiyanoğlu’nun kitapları hangileri?
Cevap: Nefes21.com/books

Bülent Gardiyanoğlu hakkında söylenen sözler neler?
Cevap: Youtube.com/watch?v=xlmHn3QmurI

Dünyanın dört bir yanından yüz binlerce kişi nefes21.com web sitesinde bizlerle buluşuyor.

Şifa olsun
imza: Oyun - Forum
IP  Tesekkur Et
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma