Teknoloji Haberleri
 Webmaster Forumu | forum.websitem.biz | Güncel Teknoloji & Hi-Tech | Teknoloji | Teknoloji Haberleri
Mesaj icon Konu: Microsoft'un IE10 planı suya düşüyor Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
hassan
Forum Üyesi
Forum Üyesi

Gönderilenler: 28

Tesekkür: 0
Rep: 0

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :0

Aktiflik
10%
Seviye
10%
Deneyim
60%
Alıntı hassan Cevaplabullet Konu: Microsoft'un IE10 planı suya düşüyor
    Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2012 Saat 12:57
Microsoft'un Internet Explorer 10 hakkında verdiği radikal karar, suya düştü gibi...

Tarayıcılardaki gizlilik özelliği "Beni İzleme" için yayınlanan son taslak önerisi, izleme işlemi hakkında kullanıcının bir seçim yapmasını gerektiriyor.
Bu ise Internet Explorer 10'da "Beni İzleme" özelliğini varsayılan olarak etkin hale getireceğini söyleyen Microsoft'un resmi spesifikasyona uymadığı anlamına geliyor. Bunun anlamı, web sitelerinin IE10'un gönderdiği "Beni İzleme" üstbilgisini yok sayabilecekleri. Dolayısıyla Microsoft'un varsayılan ayarı değiştirmekten başka bir çaresi kalmıyor.

Microsoft geçtiğimiz günlerde "Beni İzleme"yi IE10'da varsayılan olarak etkin halde sunacağını açıklamıştı. Şirketin bu hareketi, izleme çerezlerinden para kazanan Google'a karşı bir tavır olarak algılanmıştı. Bununla beraber birçok çevrimiçi reklam şirketi ve endüstri grupları, hamleyi agresif bulmuş, böyle bir hareketin iş modellerini tehdit edeceğini söylemişlerdi.
Spesifikasyonun önde gelen isimleri tarafından sunulan teklif, henüz tüm grup tarafından kabul edilmemiş olsa da gizlilik grupları tarafından birçok ödün sağlanıyor ve birçok çevre tarafından kabul edilmesi muhtemel görünüyor.

Kaynak : Chip
IP  Tesekkur Et
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03