Adsense
 Webmaster Forumu | forum.websitem.biz | Arama Motorları ve Dizinler | Google | Adsense
Mesaj icon Konu: Reklam İst. TO Nedir? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Chan
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
Simge
WBS Genel Müdürü

Gönderilenler: 123

Tesekkür: 0
Rep: 0

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :0

Aktiflik
26%
Seviye
99%
Deneyim
60%
Alıntı Chan Cevaplabullet Konu: Reklam İst. TO Nedir?
    Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2012 Saat 12:30
Reklam isteği tıklama oranı (TO), reklamınızın aldığı tıklama sayısının reklam isteklerinin sayısına bölünmesiyle elde edilir. “Reklam isteği TO = Tıklamalar / Reklam istekleri” . Sitenizdeki bir reklam birimi görüntülenecek reklam isteğinde bulunduğunda, bu bir reklam isteği sayılır. Görüntülü Reklam Ağı reklamları veya arama sorguları (arama ağı reklamları) için reklam isteğinde bulunan reklam birimlerinin sayısını gösterir. Her istek gönderilişinde, hiçbir reklam döndürülmese ve bunun yerine kamu yararına reklamlar veya yedek reklamlar görüntülense bile bir reklam isteği sayarız.

Bunlar Google’nin kendi yardım sayfalarında verilen açıklamalar. Ne olduğunu bilmeyenler için eklemek istedim. Gelelim bu konudaki hurafenin ne olduğuna. Webmasterlar sık sık adsenseden banlanma sorunu yaşıyorlar. Bunun çok çeşitli sebepleri oluyor. Büyük bir oranla haksız yere banlanma olmuyor. Adsense programından uzaklaştırılanlar mutlaka bir yerlerde hata yapıyorlar. Bunlardan birisi olarak “Reklam ist. TO” oranın yüksekliği gösteriliyor. Örneğin bu oran %5′in üzerine çıkınca tehlikedesiniz diyenler olduğu gibi %1′i geçince de tehlikede olduğunuzu söyleyenler olabiliyor. Bazı webmasterlar ise %25-30 ile dahi sorun yaşamadığını söylüyorlar! Peki hangisi doğru? Aslında bunların hiçbirisi genel geçer olarak doğru kabul edilemez. Bu sizin sitenizle alakalı bir orandır ve yüksekse banlanırsınız, düşükse güvendesiniz diye bir şeyden bahsedilemez. Bazı sitelerde tıklama oranları düşük bazılarında ise yüksek olur. Mesela genel içerikli, haber sitelerinde vs. tıklama oranları daha düşük olur. Sağlık veya hizmet sektörüyle alakalı sitelerde ise diğerlerine nazaran daha yüksek tıklama oranı alırsınız. Şahsen %30 tıklama oranı alan sitem de oldu %0,5 tıklama oranı olanda. Hiçbirisinde sorun yaşamadım. Çünkü herhangi bir kural ihlalinde bulunmadım. Sizin de kontrol etmeniz gereken budur. Ayrıca bir noktaya daha dikkat etmenizde fayda var. Bu da dalgalanmalardır. Bir siteniz sabit olarak %1 – %2 arası tıklama oranıyla devam ederken bir gün aniden %20 tıklama alırsa burada bir sabotaj olabilir. Bu durumda adsense yardım sayfasından konu hakkında bilgi vermenizde fayda var.
Sen önce kendini,sonra aileni,sonra çevreni fethetİstanbul arkadan gelir zaten.. [Fatih Sultan Mehmet]
IP  Tesekkur Et
alenn34
Forum Üyesi
Forum Üyesi

Gönderilenler: 351

Tesekkür: 0
Rep: 0

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :0

Aktiflik