Ücretsiz Bloglar
 Webmaster Forumu | forum.websitem.biz | Programlama | Hazır Sistemler | Ücretsiz Bloglar
Mesaj icon Konu: 50 Tane Paravan Blog Adresi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Sushke
Forum Üyesi
Forum Üyesi
Simge

Gönderilenler: 60

Tesekkür: 2
Rep: 6

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :2

Aktiflik
18%
Seviye
18%
Deneyim
60%
Alıntı Sushke Cevaplabullet Konu: 50 Tane Paravan Blog Adresi
    Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2012 Saat 17:22
Google’ın internet dünyasındaki büyük değişiklikleri her geçen gün devam etmektedir. Bunlardan en önemlisi yaptığı algoritma değişikliği olan Google panda algoritmasıdır.Peki konumunuzun Google pandan algoritmasıyla ne ilgisi vardır? Son çıkan algoritma ile kopya içerik yazan siteler, özgün olmayan bloglar bir kaç sayfa düşerken,blogların alt kısmı(footer) alınan linkler artık Google’da değerini kaybetmeye başlamıştır. Google değiştiği algoritmasıyla diyor ki senin yeni açılan bir sitene, binlerce sitenin alt kısmından kimse sana link vermez bu olsa olsa beni kandırmaya yönelik bir harekettir. Eğer senin siteni birisi beğenecek ise,kendi sitesinde bir kaç paragraflık bir tanıtım yazısı yazar ve bu tanıtım yazılarının içeriklerinden 2 veya 3 link olmak üzere senin sitede link verir. İşte arkadaşlar Google’ın istemiş olduğu backlink yapısı budur!! Bu yüzden bütün millet son yıllarda tanıtım yazısı da tanıtım yazısı demektedir. Yani google footer verdiğimiz linklere artık güvenmiyor…

Peki ne yapacağız? Her gün tanıtım yazısı alsak para dayanmaz dediğinizi duyar gibi oldum… Bunun için güzel ve alternatif bir yol paravan siteler açmak ve bu sitelere günlük düzenli içerik girdikten sonra linklerimizi testlerin arasına koymaktan geçmektedir.

Önemli Not: Genellikle paravan sitelerde yapılan en büyük yanlış,hemen bir blogspot bir site açıp içine dandik bir konu koyup her tarafına backlink konulması..Ya kardeşim bir sabırlı ol! Google bu kadar aptal olabilirmi sizce!! Bu sebeple açtığımız paravan bloglara hemen backlinklerimizi koymayacağız!!! Güzel,düzgün ve yararlı içerikler girdikten sonra, içeriklerimizin sayısı belli bir rakama ulaştıktan sonra linklerinizi koyun..

Ayrıca Paravan blog adresi açımı çok önemli bir SEO taktiği olan Link Weel kullanmak için de yapılmaktadır. Google botları doğal backlinkleri çok sevmektedir. Örnek olarak; Bir haber sitesi düşünün. Site güzel bir haber yapıyor ve o haberi ilk onlar yapıp sitelerine koyuyorlar. Bu haberi okuyan diğer binlerce okur haberi kopyalayıp kendi sitelerine koyar ve kaynak olarak alınan haber sitesini gösterir. İşte Google’ın istediği de tam manasıyla budur.Biz bu açacağımız 50 paravan blog siteyle Link Wheel yapabiliriz..

http://www.blogu.biz
blogspot.com
http://tr.wordpress.com/
wetpaint.com
wikispaces.com
wordpress.com
yola.com
yousaytoo.com
xanga.com
zoomshare.com
350.com
freehostia.com