Yeni Websitelerinden Haberler
 Webmaster Forumu | forum.websitem.biz | Webmaster Genel | Yeni Websitelerinden Haberler
Mesaj icon Konu: Adetaş Yapı - Stüdyo Ses Yalıtımı, İzolasyonu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
b.a.f.
Forum Üyesi
Forum Üyesi

Gönderilenler: 2664

Tesekkür: 0
Rep: 0

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :0

Aktiflik
99%
Seviye
99%
Deneyim
60%
Alıntı b.a.f. Cevaplabullet Konu: Adetaş Yapı - Stüdyo Ses Yalıtımı, İzolasyonu
    Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2014 Saat 22:28

Yayın işlemleri için kullanılan ve genellikle birbirine yakın halde yapılan stüdyolar farklı programların çekimlerinde aynı saatler içerisinde kullanılabilmektedir. Aynı saatler içerisinde gerçekleştirilen çekimlerde bazı stüdyolarda ses düzeyi yüksek olan yarışmalar yapılırken bazı stüdyolarda da sessizlik gerektiren ve buna bağlı olarak duygusal sahneler çekilebilmektedir. Tabi ki iyi bir ses yalıtımı olmayan stüdyo da bu çekimler yapılıyorsa çekimlerden bir tanesine ara verilmek zorunda kalınabilmektedir.

İşte tam olarak bu durumun önüne geçmek için kurulmuş bir şirket olan ve 2005 yılından itibaren ses yalıtımları sektöründe büyük yatırımlar yapan Adetaş Yapı firması stüdyolardaki ses düzeyleri hakkında analiz yaparak gerekli çalışmaları gerçekleştirmektedir. Öncelikli amaç olarak stüdyolardaki seslerin birbirine karışmasını önleyebilmek için çeşitli stüdyo ses yalıtımı sistemleri kullanılarak bu işlem gerçekleştirilmektedir. Duvarlar yalıtımlı malzemeler kullanılarak ses geçirmeyecek bir düzeyde yalıtım işlemi gerçekleştirilir. Stüdyo ses izolasyonu tam olarak sağlandığında da ikinci adım olarak yine çeşitli yalıtım malzemeleri kullanılarak ses kayıt odası oluşturulur. Bu sayede stüdyolar arası seslerin birbirine karışması büyük oranda engellenmiş olurken aynı anda birçok stüdyo çekimler için hazır hale getirilebilir. Bir stüdyo da olması kesinlikle gereken yalıtım sistemleri çekimler için büyük önem taşıdığından dolayı Adetaş gibi kaliteli firmalar kullanılarak işlemler garanti altına da alınmış olacaktır.

Adetaş firması uzun yıllardır sektörde yaptığı yatırımlar sonucunda bir kısmı kendi üretimleri olan ses yalıtım malzemeleri kullanarak profesyonel ekipmanlar ve teknik bilgisi yüksek kişiler aracılığıyla stüdyo ses yalıtımı sistemlerini kullanıma hazır hale getirmektedir. Profesyonel ekip stüdyo ses sistemlerinde de akustik düzenleme yaparak stüdyo için ses giriş çıkışlarındaki bütün önlemleri almış ve aynı anda birçok stüdyonun kullanılmasını ve seslerin kontrolünün en iyi şekilde sağlanmasını sağlamıştır.

Site adresi : http://www.adetasyapi.com
IP  Tesekkur Et
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03