Adsense
 Webmaster Forumu | forum.websitem.biz | Arama Motorları ve Dizinler | Google | Adsense
Mesaj icon Konu: Adsense Hesabı Alma Yöntemi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
TosbaĞa
Forum Üyesi
Forum Üyesi
Simge

Gönderilenler: 10

Tesekkür: 0
Rep: 0

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :0

Aktiflik
5%
Seviye
5%
Deneyim
60%
Alıntı TosbaĞa Cevaplabullet Konu: Adsense Hesabı Alma Yöntemi
    Gönderim Zamanı: 23-Temmuz-2012 Saat 13:29
Merhabalar;

Malumunuz adsense hesabı almak genelde çok uzun süren bir işlem. Şimdi biz bu işlemi en hızlı yoldan nasıl yapabiliriz onu öğreneceğiz.

Bu hızlı yol için kullanacağımız site Flixya.com. Nedir bu Flixya? Flixya resim, video paylaşımı yapabileceğiniz bir web sitesi. Peki bizim işimize nasıl yarayacak? Biz flixya'da bir hesap açıp bu hesap üzerinden de bir nevi referans göstererek adsenseye başvuracağız. Zaten Flixya'ya kayıt olurken size adsense hesabınız olup olmadığını soruyor, eğer yoksa adsense hesabı açmanız için size seçenekler sunuyor. Ben bu yöntemle birkaç sefer 7-10 gün içinde geri dönüş aldım adsenseden.

Bu referans için flixya herangi bi komisyon almıyor, aslında flixya üzerinden paylaştığımızı video ve resimlere adsense kodu ekleyip gelir elde edebiliyorsunuz ama o olayı tam bilmiyorum. Zaten adsenseye referans olma olayıda normalde bunun için ama biz farklı tarafa çekiyoruz.

Öncelikle http://www.flixya.com/nav/register adresinden kayıt oluyoruz.

Kayıt işlemi başarılıysa, sonraki aşamada adsense hesabınız varmı diye soruyor.

IMG]http://img402.imageshack.us/img402/6645/16272426.th.gif[/IMG]

Biz no seçeneğini işaretliyoruz ve bize adsenseye kayıt için mail adresi soruyor.

Email adresimizi girdikten sonra bize adsense kaydı ile ilgili bir mail geliyor. Ayrıca flixya ya ilk kayıt sırasında üyeliğimizi aktif etmek için bir mail de var.

Önce Flixya kayıt işlemini tamamlamak için Flixya nın mailine tıklıyoruz ve aşağıdaki gibi bir sayfa açılıyor. Bursa www.flixya.com/verify_email/... diye devam eden onay linkine tıklıyoruz.

Onay linkine tıklayınca Flixya'ya yönlendiriliyoruz ve kayıt işlemimizin onaylandığına dair bir uyarı çıkıyor.

Şimdi Flixya üyeliğimizi onaylattık. Adsense kayıt mailimiz dursun bir kenarda. Burda asıl önemli olan Flixya ya az önce almış olduğumuz hesabımızla giriş yapıp birkaç video ve resim ekliyoruz. Mesela doğayla alakalı hayvan, manzara resimleri falan... sonra üyeliğimizi garantiye almak için birkaç arkadaş bulup arkadaşlık davetiyesi gönderiyoruz ki fake üye olduğumuz anlaşılmasın :)

Şimdi birkaç video resim ve arkadaş kazandık.. Sıra geldi adsense kaydına. Unutmayın flixya ya kayıt olduğunuz adsense ye de kayı olmuş olmuyorsunuz. Sadece flixya üzerinden onun referansıyla adsense hesabı açacağız.

Devam edelim bize adsenseden gelen maili açalım ve dikkat edin adsenseden gelen mailde flixya.com ibareleri var altını çizdiğim..
http://www.google.com/adsense.... diyerek devam eden linke tıklıyoruz.. Ve çıkan pencerede bize google servislere üyeliğimiz olup olmadığını soruyor adwords,gmail, orkut vs eğer bu servislere üyeliğimiz varsa mail adresi kişisel bilgiler vs uğraşmadan üyeliği daha kısa yoldan tamalıyabiliyoruz ama ben olmama ihtimaline göre adım adım gidiyorum. Bundan sonrası standart adsense kayıt sayfaları.
Tebrikler işlem tamamlandı:)

Kaynak : zemta / Alıntıdır.
IP  Tesekkur Et
alenn34
Forum Üyesi
Forum Üyesi

Gönderilenler: 351

Tesekkür: 0
Rep: 0

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0