Seo
 Webmaster Forumu | forum.websitem.biz | Arama Motorları ve Dizinler | Seo
Mesaj icon Konu: Özgün içerik ile web sitenize neler kazandırırsnz? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Cedric
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
Simge
Patron!

Gönderilenler: 23

Tesekkür: 0
Rep: 0

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :0

Aktiflik
10%
Seviye
99%
Deneyim
60%
Alıntı Cedric Cevaplabullet Konu: Özgün içerik ile web sitenize neler kazandırırsnz?
    Gönderim Zamanı: 29-Ağustos-2012 Saat 15:32
Özgün içerik ile web sitenize neler kazandırırsınız?

Bir çok webmaster forumunda veya webmaster sitesinde takılıyorsanız ve SEO konusuna biraz eğiliminiz varsa sizde biliyorsunuz ki ilk başta gelen altın kurallardan birisi “ÖZGÜN İÇERİK” ‘dir.

Peki nedir bu özgün içerik ve bu kadar da bunu önemli kılan şey?
Bu cümleyi okumaktan veya duymaktan ben sıkıldım büyük ihtimal ile sizde benim gibisinizdir fakat maalesef Google amca diyor ki önce öngün içerik gerek! Başka birinin yazısını kopyala yapıştır yaparsan ben seni değil o kopyaladığın internet sayfasını değerli kılarım diyor. Çünkü bak sende değer veriyorsun o yazıya ne kadar güzel yazmış demek ki sende kendi sitende yayınlayabiliyorsun diyor.

İşte bu nedenden dolayı da başta google bizim kopya içerik yapmamızı istemiyor.

Peki özgün içerik size neler kazandırıyor?

Öncelikle web siteinizi google beğenmeye başlıyor. Google’nin web sitenizi beğenmesi demek ise web sitenizin ziyaretçi pazarına açılması demek! Yani Google yi çok büyük bir Pazar yeri düşünün sizin de yazılarınız bu pazarda yayınlanmaya başlıyor hemde ücretsiz  sonra gelen insanlar sizinde yazılarınızı görmek için sizin web sitenize (serginize) geliyor. Yani ziyaretçi kazandırıyor. Daha sonrası web sitenizde olan yazı özgün içeriğe sahip olan tamamen kendi yazınız olduğu için gelen ziyaretçileriniz de yeni bir konu bulduğu için okumaktan sıkılmıyorlar.

Şöyle diyelim bir konu araştırıyorsunuz bir web sitesine girdiniz okudunuz fakat yeterli gelmedi başka yerdende bakmak istiyorsunuz bir web sitesi daha açtınız ama oda aynı bunu okudum diyerek hemen kapatıyorsunuz. Ama her zaman özgün içeriği olan kesinlikle kaçırmıyor gelen ziyaretçiyi..

İçeriklerinizi kendiniz yazmak aslında bu kadar da zor değil bir konuyu okuyun ve özetini kendiniz çıkarın bu kadar basit aslında.. buda işin sırrı
Sayın Uzman!
IP  Tesekkur Et
alenn34
Forum Üyesi
Forum Üyesi

Gönderilenler: 351

Tesekkür: 0
Rep: 0

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :0