Yeni Websitelerinden Haberler
 Webmaster Forumu | forum.websitem.biz | Webmaster Genel | Yeni Websitelerinden Haberler
Mesaj icon Konu: Okul öncesi eğitim nedir? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
b.a.f.
Forum Üyesi
Forum Üyesi

Gönderilenler: 2664

Tesekkür: 0
Rep: 0

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :0

Aktiflik
99%
Seviye
99%
Deneyim
60%
Alıntı b.a.f. Cevaplabullet Konu: Okul öncesi eğitim nedir?
    Gönderim Zamanı: 04-Nisan-2015 Saat 03:06

Çocukların eğitim öğretim etkinliklerine başladığı yıllar onların zihinsel gelişimleri açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Ülkemizde son yıllarda bir hayli gelişme gösteren okul öncesi eğitimi daha olgunlaşma evresini tamamlayamamış somut işlemler döneminde olan çocukların zihinlerinin şekillenmesi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Okul öncesi etkinlikleri zihinsel gelişimi desteklediği gibi aynı zamanda çocukların ritmik, sayısal ya da psiko-motor becerilerini de olumlu yönde geliştirmektedir.

Okul öncesi eğitimi hakkında yeterli bilgi sahibi olmayan anne ve babalar okul öncesi seminerleri ile kendilerini eksik hissettikleri alanlar ile ilgili yetiştirerek daha bilinçli bir şekilde çocuklarını yönlendirebilmektedirler. Okul öncesi eğitim hizmetleri veren birçok kurum alanında uzmanlaşmış deneyimli öğretmenleri ile çocuklarınızın her yönden gelişmesi için gerekli olan tüm tedbir ve işlemleri yapmaktadırlar. Çocuklarınızın sosyalleşmesinin ilk evresi olan bu eğitim basamağında çocuklarınıza destek olmalı ve onlara okulu sevdirmelisiniz. Çocuklara ödevi ceza olarak sunmak yerine onlar için bir eğlence aktivitesi olarak sunmanız ileriki safhalar için oldukça faydalı olacaktır.

Site adresi : http://www.okuloncesiforum.com
IP  Tesekkur Et
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03