Yeni Websitelerinden Haberler
 Webmaster Forumu | forum.websitem.biz | Webmaster Genel | Yeni Websitelerinden Haberler
Mesaj icon Konu: Özel Okul Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
b.a.f.
Forum Üyesi
Forum Üyesi

Gönderilenler: 2664

Tesekkür: 0
Rep: 0

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :0

Aktiflik
99%
Seviye
99%
Deneyim
60%
Alıntı b.a.f. Cevaplabullet Konu: Özel Okul Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli
    Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2015 Saat 20:46
Okul Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her Yılın Mart ve Nisan aylarında velileri zorlu bir dönem beklemektedir, her veli evladının iyi bir eğitim alması için çabalamaktadır. Okul çağına gelmiş çocuklar için okul seçimlerine ayrılan süre ve özveri velilerin hayatında küçümsenmeyecek bir yer kaplamaktadır.

Eğitimin Yönü Değişiyor

Günümüzdeki rekabet koşullarında artık eğitim ve eğitim kurumları, farklılık yaratmak için, marka oluşturmaya önem veriyorlar, Hali hazırda oluşmuş olan bu rekabet ortamının büyümesindeki sebep ise dünyadaki teknolojik gelişmelerdir. Velilerin de bu teknolojik değişimler içerisinde devlet okullarından ve özel okullardan beklentileri de değişmektedir

Okul Seçimi

Çocukların ilerideki yaşamlarında kullanacağı beceri ve kabiliyetleri eksiksiz bir şekilde ve kavrayabilecekleri biçimde onlara verebilecek okulların seçimi veliler tarafından oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Okul Tanıtım Günleri

İlk okula gelişinizde kapıda bulunan görevlilerin sizi karşılamasından , teneffüs saatlerinde öğrencilerin güvenliğine gösterilen ilgilere, öğretmen öğrenci ilişkisine, yönetim kadrosunun okul yönetimi ile ilgili davranışlarına kadar bir çok ana başlık ilk gözden gözlemlenebilir.

Yabancı Dil Eğitimi

Okullarda artık 2. hatta 3. bir yabancı dilin öğretilmesi bir ihtiyaca dönüşmüştür. Bu konuda öğrencilere yeterlilik sağlamak için geliştirilen teknolojik bir çok sistem bulunmaktadır, Fakat okullar klasik yöntemler ile öğretme yoluna gitmektedir. Okullarda eLLC Sistem tarzı öğrenciye görsel, işitsel, yazma ve okuma ile öğrenmesini sağlayabilecek sistemlerin kullandırılması gerekli bir ihtiyaç durumuna gelmiştir.

Sosyal Etkinlikler

Pek çok yaşanmış başarı öyküsünün bir yerinde okul yıllarında gerçekleştirilen sosyal ve sportif aktivite mutlaka yer alır. Hatta bu var oluşlar hem o günün hem de geleceğin inşasında önemli referans kaynakları olurlar.

Eğitim Teknolojilerin Kullanımı

Özel okullar ile devlet okulları arasında hem program hem de eğitim araç gereçlerinin donanımı bakımından çok farklılıklar bulunmaktadır.

Ölçme ve Değerlendirme Birimi

Ölçme ve Değerlendirme Birimi, Program Geliştirme ile Eğitim Teknolojisi ve Tasarımı gibi bölümler bir eğitim kurumunda olmazsa olmaz destek birimlerdir.

Kütüphane

Kütüphane kullanımı teknolojinin gelişmesi ile zaman ve mekan sınırlarını zorlamaktadır.

Kamuoyu Algısı ve Başarılar

Bir eğitim kurumunun ismi farklı özellikleriyle kamuoyunda bir değer yaratır. Yaratılan bu algı eğer olumlu ise o kuruma güven duyulabilir.

Üst Öğrenime Hazırlık

Bir üst programa hazırlık çalışmalarının profesyonelce yürütülmesi, akademik ve sosyal alanlarda danışmanlık hizmetlerinin bulunması, Ortaöğretime ve Yükseköğretime yönelik rehberlik hizmetlerinin kalitesi de okul seçiminde dikkat edeceğiniz kriterler arasında yer almalıdır.

Veli Okul İşbirliği

Veli ile doğru şekilde ve doğru zamanda kurulan iletişim ve işbirliği kurulması bir okulun önemli artılarındandır.

Bir okul seçimi daha fazla detaylandırılabilir mi?

Hem evet hem hayır. Ama bilinmeli ki belirtilen tüm bu kriterler çocuğunuzun her yönüyle doğru seçilmiş bir kurumda eğitilmesi için önemli birer değişken
IP  Tesekkur Et
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03