Güvenlik Açıkları
 Webmaster Forumu | forum.websitem.biz | Programlama | Güvenlik Açıkları
Mesaj icon Konu: Mail.Com Problemi Kullanan Arkadaşlar MUTLAKA OKUS Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Niyazi
Forum Üyesi
Forum Üyesi
Simge

Gönderilenler: 24

Tesekkür: 0
Rep: 0

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :0

Aktiflik
10%
Seviye
10%
Deneyim
60%
Alıntı Niyazi Cevaplabullet Konu: Mail.Com Problemi Kullanan Arkadaşlar MUTLAKA OKUS
    Gönderim Zamanı: 12-Temmuz-2012 Saat 13:59
Merhaba arkadaşlar ;

Öncelikle ne hackerim nede benzeri illegal bir işle meşgulum.

Geçenlerde mail.com üzerinde bulunan [MENTION=52378]Mail[/MENTION].com uzantılı mail adresim şifremin tahmini yoluyla çalınıp, gizli soru yanıtı değiştirilmiştir.

Türkçe olarak Google reklamları veren mail.com un sloganı güvenli mail.

Bu çalınan mail adresimin dondurulması icin customercare[MENTION=52378]Mail[/MENTION].com [ yani destek mail adresleri ] ne hesabımın hacklendiğini istenilirse kimlik bilgilerimi gönderebileceğimi, şifremi değil sadece hesabımın dondurulmasını talep ettiğimde gelen cevap komikti.
- Hayır kusura bakmayın bunu yapamayız.

Bir süre araştırmaya, gizli soru şifremi denemeye başladım. Bulamadım.

Nasıl olduğunu anlatmayacağım fakat, keşfettiğim bir yol ile mail adresimi geri aldım. Sonrasında denediğimde customercare[MENTION=52378]Mail[/MENTION].com, support[MENTION=52378]Mail[/MENTION].com gibi adreslerin mail kutularına erişim sağladım.

İşin Özü ; Mail.com üzerinde bulunan maillerin hepsi şu anda bu olayı barındırıyor. Çok saçma basit bir olay lakin şu anda istediğim tüm hesaplara giriş yapabiliyorum.

Size önerim maillerinizi yedeklemeniz, yada belirsiz sitelere kayıt olurken kullanmamanız. Mailinizi bilen birisi cok rahat bunu yapabiliyor.

NOT : Sandığım kadarı ile bunu yapabilen tek kişiyim değilse şirket önlem alırdı. Lakin şimdi bu sorunu bildirmeye korkuyorum, biliyorsunuz güvenlik sorunu bildirip mahkemeye verilme riskide var. Önerisi olan varsa yazarsa mutlu olurum. Benim önerim sizin güvenliğiniz icin .

Bilginize.
IP  Tesekkur Et
alenn34
Forum Üyesi
Forum Üyesi

Gönderilenler: 351

Tesekkür: 0
Rep: 0

Hak Puan : 0
Kidem : 5
OrtalamaHak : % 0
Itibar :0